Články

tall-wwdsc387500001-642.jpg

Rakovina u psů - má smysl léčit?

I přes pochopitelný úlek každého majitele je vhodné při vyslovení diagnózy rakovina nepropadnout beznaději. S dnešními znalostmi a možnostmi veterinární medicíny je u drtivé většiny našich pacientů onkologický problém možné léčit.


tall-wwondraskor-709.jpg

Interview s veterinárním onkologem MVDr. Ondřejem Škorem Dipl.ECVIM-CA

Interview s veterinárním onkologem MVDr. Ondřejem Škorem Dipl.ECVIM-CA (oncology) specializujícím se na léčbu lymfomu a leukémie. Má dlouholetou praxi z mnoha zahraničních pracovišť, v současnosti působí na klinikách ve Vídni a Anglii. V České republice pan doktor poskytuje konzultace na naší veterinární klinice Regia Vet a v Brně na Animed klinice.


tall-psilekarnicka-691.jpg

Co zabalit do psí lékárničky

Chystáte se vyrazit na dovolenou se svým psím parťákem a přemýšlíte, co pro něj zabalit, kromě obvyklých věcí jako jsou jídlo, pelíšek a hračky? Připravili jsme pro vás pár tipů našich lékařů, co nezapomenout vzít pro případ zdravotních komplikací, které vašeho psa mohou zastihnout mimo dosah ověřené veterinární péče.


tall-wwdsc387500001-686.jpg

Chirurg v roli malíře aneb pokreslený pacient

Důležitou pomůckou chirurga v průběhu operačního zákroku je někdy i tužka a měřítko. Ne ledajaká tužka, ale speciální chirurgická fixa – především sterilní a netoxická, tzv. skin marker. Využívá se v onkologické chirurgii a u rekonstrukčních a plastických chirurgických výkonů.


tall-wwondraskor-717.jpg

Rozhovor s MVDr. Ondrou Škorem v časopise Veterinářství

Interview s veterinárním onkologem MVDr. Ondřejem Škorem Dipl.ECVIM-CA specializujícím se na léčbu a výzkum lymfomu na Vetmeduni Vienna v Rakousku.


tall-nebezpeci-vytahu.jpg

Nástrahy velkoměsta - výtahy

V naší praxi se čas od času setkáváme s úrazy, které jsou noční můrou každého majitele zvířete a které pro naše čtyřnohé přátele často nekončí dobře. A protože nás takové smutné události trápí, rozhodli jsme upozornit vás na ty nejčastější prostřednictvím seriálu. V prvním díle se seznámíme s nástrahami nastupování a vystupování do výtahů.


tall-wwdsc737200001-670.jpg

Miniinvazivní chirurgie na klinice Regia Vet

Miniinvazivní chirurgie představuje ve veterinární medicíně relativně mladý obor, který se v posledních letech stává stále více populárním. Podobně jako v humánní chirurgii, umožňují tyto metody provádět chirurgické zákroky velmi šetrnými postupy.


tall-oglogo.jpg

PetExpert - pojištění psů a koček

 

Na naší klinice nově uplatníte od druhé poloviny ledna 2019 pojištění vašich psů a koček - Pet Expert.


tall-wwdsc59610000301-652.jpg

Jak se připravit na Silvestra

Oslavy závěrečných dní a hodin roku mohou přinášet našim čtyřnohým kamarádům mnoho nepříjemných chvil a stresu. Jak tedy nejlépe ochránit psy a kočky před extrémním hlukem a záblesky z petard a ohňostrojů?


tall-dsc392400001.jpg

Hlavní je neotálet

Rozhovor s klinickou onkoložkou a lékařkou naší kliniky MVDr. Lenkou Voštovou o léčbě a výskytu nádorových onemocnění u psů.

 

Anketa

Uvítáte na recepci při čekání na ošetření:

(73 %)
 
(27 %)
 

Celkový počet hlasů: 141

Máte uzavřenou pojistku veterinární péče pro svého čtyřnohého přítele?

(21 %)
 
(79 %)
 

Celkový počet hlasů: 146